Логитип khoroshienews.info

Пенсии будут повышать в 2022 году пять раз

20.12.2021 12:13

Протягом девяти месяцев 2021 года до Пенсионного фонда Украины 411 030 звернень громадян. Це на третью сторону больше, ніж за цей період торік.

Пенсии будут повышать в 2022 году пять раз - фото

Найчастіше люди цікавляться перерахунком пенсии, хто має право на надбавки й доплати. Просять пояснити окремі норми законодавства.

Фахівці Пенсійного фонда підготували відповіді на пять найпоширеніших запитань від читачів "Газети по-українськи".

Кому підвищили пенсії з 1 жовтня? Що змінилося з 1 грудня?

С 1 октября 2021 г. року почали виплачувати компенсацию до 400 грн пенсіонерам, яким виповнилося 75 років. Хня совместная пенсия, с выплатами по выплатам, доплат, сумм индексації, цільової допомоги не повинна перевищувати середньої зарплаты, яка враховуться для обчисления виплат за 2020-й. Вона становить 10 340,35 грн. Компенсация пенсионеров отримуватимулирует до исследования 80-го віку.

Також особам, які отримують менш як 2,5 тис. грн, доплачуватимуть суму, якої не вистачає. Для умов наявности в чоловіків не менш як 25, а у жінок 20 лет страхового стажу.

Из 1 грудной клетки увеличена пенсия, у которой есть медицинская помощь и медицинская зарплата. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність тепер становить 1934 грн. Международная зарплата 6,5 тис.

Скільки перерахунків заплановано на 2022 год?

С 1 січня 2022-го пенсії перерахую ліквідаторам наслідків аварий на Чорнобильській атомній електростанції, стосовно яких встановленных причинний зв’язок инвалідності з катастрофою. Також безпосереднім учасникам ліквідації инших ядерных аварій та их наслідків, випробувань, військових навчань из застосуванням такої зброї. І тим, кому присвоены пенсии у зв’язки из втратою годвальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Жінкам, які народилися в период с 1 січня 1962-го по 31 грудня 1962-го, из січня щомісяця підвищуватимуть пенсію за віком на 9%. За умови, що до цього їм не призначали будь-яку виплату.

С 1 февраля 2022 года провести выявление пенсий:

особам, віднесеним до першої категории, чтобы отримують пенсию по инвалідності внаслідок каліцтва чи захворювання. Та у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи;

учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з катастрофою. Також особам, которые были брали безпередачу участников в стали и анализаторов ядерных испытаний, и их насадки, производственные испытания, військових на-заводах и застывании ядерної зброї, складских промышленных образцов машинного оборудования;

громадянам, яким виповнилося 80 років и більше. Якщо їхня пенсия, с урахуванием усіх надбавок, доплат, сум індексації, цільової допомоги не досяга розміру середньої зарплаты, яка враховується для обчисления виплат. Те саме стосується осіб, яким виповнилося 75 років.

З 1 квітня-передбачено перерахунок виплат застрахованим особам, які-після присвоена пенсії про-довжували працювати.

3міни з 1 октября 2022-го:

громадянам от 70 до 75 років щомісяця виплачуватимуть компенсацию до 300 грн;

встановлюється до-плата особам, що отримують пенсію менш як 3 тис. грн. Вона дорівнюватиме сумі, якої не вистача до значеного розміру. Ця зміна стосуться громадян, яким-виповнилося 70 і більше років, страховий стаж становить не меншік 35 років у чоловіківі 30 у жінок;

якщо стаж менший, то до-плата до пенсії розраховуться пропорции до наявного, виходячи из розміру виплати 3 тис. грн. При цьому пенсія 80-рых громадян и старших не може бути менш як 2,6 тис. грн. Страховий стаж у чоловіків цієї вікової категории 25 років, у жінок 20.

В грудном наступающем периоде перерахую доплаты, надбавки, пенсии за віком, в связи с зміною розмірів прожиткового мінімуму и мінімальной зарплаты.

Від чого залежить розмір пенсії за віком?

Размер пенсии за віком залежить от страхового стажа й зарплаты. Для більші зазначені показники, то вища виплата. Право на значение такого вида пенсий меняет особи, які досягли 60 років. 2021-го необхідний страховий стаж не менш як 28 років. Щороку він збільшуватиметься на один рік. За 1 січня 2028 года становление не менш як 35 лет назад для чоловіків і жінок.

Якщо страховий стаж менш як 15 лет, права на пенсію громадянин немає. Мінімальна пенсійна виплата дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність. За объявления в чоловіків 35 років страхового стажу, а в жінок 30. Якщо пенсію присвоено до 1 жовтня 2011-го 25 и 20 лет відповідно.

Максимальна пенсия не може перевищувати 10 прожитковых мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

Розкажіть про виплати для працюючих пенсіо-нерів.

Працюючі пенсіонери мають право на перерахунок виплат. Зокрема, якщо людина продовжувала працювати не менш як 24 місяці й після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло не менше двох років. Якщо громадянин подаву заяву до 15 числа включительно, чтобы пенсію перерахують из першого числа місяця, коли звернувся. Якщо пізніше, то з наступного. Також щороку с 1 квитанции без дополнительного перехода особи проводки перерахунок таких виплат.

Син читача був кадровим офіцером, заговор под Іловайськом на Донеччині 25 августа 2014 года. Чи передбачена доплата до пенсії батькам?

Дий закон "Про статус ветеран війни, гарантії ой соціальный захист" поширюється на сім’ї військово-службовц, резервіст, військовозобов’язанья Збройние силы Україните, які захищали незалежність, територіальнет цілісність України той брал безпосереднит участь в антитерористичном операції, загинул ч пропал безвість . Передбачено підвищення пенсії на 25% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Документ, получивший статус ветеранов війни и других осіб, на яких поширються дія закону, є відповідне посвідчення. Вон дає право на пільги та компенсації. Якщо батьки нададу посвідчення члену сім’ї загиблого військовослужбовця, то матимуть доплату до пенсії.

Передплатити "Газету по-українськи" можна ТУТ

Читайте также


Новости раздела

Популярные